středa, 11 únor 2015 11:21

Každá třetí herna neprošla kontrolou. Pokuta se může vyšplhat na 200 tisíc korun

Napsal(a)
Strážníci kontrolují, zda herny splňují novou vyhlášku a oddělují například od 7 do 14 hodin výherní automaty od dalších místností. Strážníci kontrolují, zda herny splňují novou vyhlášku a oddělují například od 7 do 14 hodin výherní automaty od dalších místností. Městská policie Brno

Nová pravidla pro provozovatele loterií a heren platí od prvního ledna. Brněnští strážníci od té doby kontrolují, jak je zařízení respektují. Únorové kontroly ukázaly, že více než třetina heren se vyhláškou stále neřídí. Strážníci po domluvách nyní přecházejí k ráznějším opatřením. 

"V průběhu ledna strážníci obsluhu i provozovatele heren upozorňovali na nové povinnosti, zejména na nutnost mít automaty umístěné v odděleném uzavřeném prostoru v době od 7 do 14 hodin,“ uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Ačkoliv v některých hernách hlídky vysvětlovaly odpovědným osobám jejich povinnosti dokonce opakovaně, uskutečněné únorové kontroly ukázaly na vážné nedostatky.

"Ve čtvrtek 5. února strážníci při plošné akci zkontrolovali po Brně 66 provozoven a objevili 25 pochybení. Tentokrát již ovšem téměř všechny delikty oznamovali správním orgánům, které mohou provozovateli uložit pokutu až do dvou set tisíc korun. Jedinou výjimku tvořily dvě herny, kde dosud obsluha upozorněna nebyla, a hlídka jí tedy pouze domluvila,“ upřesnil mluvčí.

Stejně postup strážníci zvolili v pondělí 9. února, kdy zkontrolovali 65 heren a předali 26 objevených nedostatků ke správnímu řízení. Kontroly budou podle mluvčího dále pokračovat.

"S návštěvou hlídek městské policie mohou s jistotou počítat v těch hernách, ve kterých strážníci zjistili porušování pravidel. Strážníci se ovšem budou vracet i tam, kde bylo dosud vše v souladu s vyhláškou,“ řekl Ghanem.