pátek, 06 únor 2015 14:49

Muž odešel po hádce trucovat na střechu. Pak nemohl slézt dolů

Napsal(a)
Mladík vylezl na střechu a neuvědomil si, že když mrzne, tak jsou pokryté ledem a mohou se smekat. Mladík vylezl na střechu a neuvědomil si, že když mrzne, tak jsou pokryté ledem a mohou se smekat. www.pixabay.com

Zvláštní místo ke zklidnění si vybral mladík, který se v úterý večer pohádal s přítelkyní. Vylezl na střechu jednoho z domů v centru. Když se chtěl vrátit zpět do tepla, všiml si, že je střecha namrzlá a dostal strach. Vystrašený a prokřehlý zavolal na tísňovou linku.

Oznámení vyrazili prověřit strážníci rovnou se slaňovacím vybavením. Když vylezli po žebříku do půdní šachty, opravdu na střeše zahlédli devětadvacetiletého muže.

"Seděl na okraji budovy s nohama opřenýma o hromosvod a na volání odpovídal rozechvělým hlasem, že střecha i hromosvod jsou namrzlé a nemůže se hýbat, protože má strach, že se zřítí na ulici,“ uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Jeden ze strážníků, jištěný na provazech svými kolegy, proto vylezl na střechu a mladého muže ukotvil do sedáku. Mladíka pak strážníci na lanech přitáhli až k otvoru půdní šachty a jistili ho i v okamžiku, kdy po žebříku sestupoval dolů.

"Muž vysvětlil, proč na střechu vylezl. Pohádal se s přítelkyní, která v domě bydlí, a odešel tam trucovat,“ řekl mluvčí. To ještě netušil, že se o chvíli později začne bát o svůj život a bude muset přivolat pomoc.

"Mladík působil fyzicky i psychicky v pořádku a lékařskou péči odmítl. Na místo ovšem dorazila přivolaná hlídka státní policie, které strážníci vzhledem k neobvyklým okolnostem předali případ k došetření,“ doplnil Ghanem.