neděle, 01 únor 2015 12:41

VIDEO: Mnich vyměnil kung fu za VUT FU. Nová kampaň technické univerzity opět boduje

Napsal(a)
Mnich Lobsing se dostane na přednášku na VUT. Mnich Lobsing se dostane na přednášku na VUT. VUT

Východní učenec je unaven studiem kung fu, a proto se rozhodne vydat za poznáním do světa. Jeho cílem se stane údolí Šalin, kde chce proniknout do tajů učení a stylu života VUT FU. Tak vypadá nový propagační klip, kterým se Vysoké učení technické v Brně (VUT) snaží přilákat uchazeče o studium. Video si pár hodin po zveřejnění získalo tisíce fanoušků.

"Hledali jsme nějaké nečekané propojení dvou světů, Západu a Východu, fyziky a metafyziky, matematického důkazu a buddhistické mantry. Nakonec jsme stvořili učení zvané VUT FU,” popsal tvůrce kampaně Adam Hrubý.

Postupně vznikly náměty na čtyři díly minisérie o mnichu Lobsingovi, který opouští klášter východního učení a odchází na Západ studovat „techniku života” na VUT. Jeho dosavadní znalosti jsou zde konfrontovány s výzvami vysokoškolského života. "Lobsing má dva mentory – v klášteře je to mistr Ming a na VUT jeho protějšek pan Ing.,” doplňuje Hrubý.

Na webu www.vutfu.cz se tak odvíjí příběh mladého mnicha, který za zvuku známé písničky Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem hrané na tradiční čínský nástroj guženg vstupuje na brněnské hlavní nádraží. Brnu se v kampani přezdívá tajemné údolí Šalin, VUT sídlí na Křemíkovém vrchu. Nechybí ani odkazy na nejrůznější brněnské reálie či perličky typu „technické řešení hladu“, což je označení pro instantní nudle.

Za sedmero byznysplány...

"Samozřejmě jsme kampaňový web propojili i s fakultami, na které uchazeče o studium lákáme. Například fakultu podnikatelskou představujeme jako ‘Cestu neviditelné pěsti trhu’ takto: Za sedmero byznysplány, na vrcholku věčně rostoucího grafu stojí chrám nezdaněného štěstí. Po pěšině černých čísel však mohou kráčet jen ti nejlepší,” popisuje Pavla Ondrušková z VUT, která spolupracovala s Hrubým na tvorbě textu.

V dalších dílech kampaně VUT FU se objeví spousta odkazů na svět, ve kterém se studenti VUT pohybují. "Osvědčil se nám humor, který jsme využili v kampani Miluji tě, mé VUT, ale zpracovali jsme ho jinou formou – principy asijských filmů jsme aplikovali i v pohybech kamery nebo v ozvučení,” uvedl producent minisérie Jiří Fiala.

Kampaň má zajímavou a zábavnou formou ukázat, že VUT je škola, která se nebojí si sama ze sebe dělat legraci. Další díl o mnichu Lobsingovi bude spuštěn začátkem února.

VUT poprvé použilo video jako hlavní součást propagační kampaně v roce 2013. Z videa s názvem Miluji tě, mé VUT se stal trhák, na YouTube ho zhlédlo zhruba 750 000 lidí a ocenili jej i reklamní experti. Loni se klipy inspirovaly hlavní postavou z filmu Vlk na Wall Street.