čtvrtek, 29 leden 2015 14:08

Oprava hřišť a nová tělocvična vyjdou na 95 milionů

Napsal(a)
Na jaře začnou v Brně opravy šesti hřišť - 4 v Brně-středu a 2 v Jundrově. Na jaře začnou v Brně opravy šesti hřišť - 4 v Brně-středu a 2 v Jundrově. www.pixabay.com

Výstavba a modernizace sportovišť se dotkne třech městských částí, a to Brna-středu, Tuřan a Jundrova. V Tuřanech vyroste nová tělocvična, v centru a Jundrově bude opraveno dohromady osm sportovišť. Stavby a rekonstrukce za 95 milionů korun schválila v úterý Rada města. Dotace pokryjí 76 milionů korun.

Nová tělocvična vyroste u ZŠ Měšťanské v Tuřanech. "V dopoledních hodinách bude otevřena dětem ze základních a mateřských škol, odpoledne pak bude využívána pro zájmové, kulturní a sportovní činnosti různých organizací a veřejnosti,“ uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

V Brně-střed budou zrekonstruována sportovní hřiště čtyř základních škol - Husova, Křídlovická, Kotlářská a Horní. "Součástí projektu je i revitalizace dvou sportovišť ve Sportovním a rekreačním areálu na Kraví hoře,“ dodal mluvčí.

Všechna sportoviště budou v dopoledních hodinách sloužit pro výuku tělesné výchovy dětí ze škol a v odpoledních hodinách budou zpřístupněna veřejnosti.

Přibude i nové klecové sportoviště

"V Jundrově město opraví dvě veřejná hřiště – jedno pro malé děti a druhé, které je větší, pro hraní míčových her. Přestože obě byla průběžně udržována, dnes již nesplňují požadavky na kvalitní sportovní a rekreační plochy,“ sdělil Žára.

V severní části pozemku velkého hřiště má být podle plánu vytvořeno moderní multifunkční klecové sportoviště s rozměry 15 x 30 metrů, s oplocením vysokým 4 metry a s přilehlým hledištěm. Toto hřiště bude vybaveno dvěma brankami a dvěma basketbalovými koši.

"Malé hřiště získá nový polyuretanový povrch a bude doplněno o nové herní prvky, které budou rozmístěny v původní ploše a vybaveny dopadovými zónami,“ doplnil Žára.