středa, 21 leden 2015 15:22

Polonahý muž lehal v Zábrdovicích na koleje. Za zmatenost mohly drogy

Napsal(a)
Strážníci vyjeli prošetřit, co dělá polonahý muž na kolejích. Strážníci vyjeli prošetřit, co dělá polonahý muž na kolejích. Ilustrační obrázek

Spoře oděný muž, který na kolejišti v Zábrdovicích vyhlížel vlaky a lehal si na vedlejší kolej, když projížděly okolo něj, upoutal pozornost ostrahy firemního areálu u Špitálky. Její členové raději přivolali strážníky. Za mužovu zmatenost mohly pravděpodobně drogy. Předchozí večer je dokonce míchal s alkoholem.

"Osmačtyřicetiletý muž ležel pod železničním náspem, byl od pasu dolů nahý a mluvil zmateně. Přivolali jsme mu sanitku a snažili se ho opatrně přesvědčit, aby dobrovolně přišel za nimi," popsal mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Situace se náhle zdramatizovala, když muž schoval do kabátu delší kovový předmět připomínající dýku. "Strážníci měli vážné obavy, že by si muž mohl ublížit, a tak za ním přispěchali pod násep. Pokusil se jim utéct, a hlídka proto použila donucovací prostředky," uvedl mluvčí.

Vzápětí se ukázalo, že domnělá dýka byl ve skutečnosti kovový kříž.

"Muž se později přiznal, že předchozí večer bral drogy a pil alkohol. Zdravotníci ho kvůli jeho stavu za našeho doprovodu převezli sanitkou na psychiatrické vyšetření do nemocnice," doplnil Ghanem.