úterý, 13 leden 2015 12:38

Oznámil, že chce zemřít a zavěsil. Důvodem byly problémy s přítelkyní

Napsal(a)
Neštastník  se pohyboval v blízkosti vlakové tratě. Možná plánoval ukončit život na kolejích. Neštastník se pohyboval v blízkosti vlakové tratě. Možná plánoval ukončit život na kolejích. www.pixabay.com, erge

Policisté ve čtvrtek večer pátrali po muži, který jim zatelefonoval a řekl, že se chystá spáchat sebevraždu. Měl problémy s přítelkyní a byl z toho nešťastný. Nakonec ho našli blízko železnice. Podnapilý nešťastník venku sice prochladl, ale byl živý a bez zranění.

"Krátce před třiadvacátou hodinou kontaktoval linku městské policie neznámý muž a tvrdil, že hodlá ukončit svůj život. Uvedl, že má problémy s přítelkyní a připadá si zbytečný. Poté zavěsil a na zpětné volání již nereagoval," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Strážníci předali informaci policistům, kteří ihned rozjeli po oznamovateli intenzivní pátrání. "Podle telefonního čísla se jim podařilo zjistit jeho totožnost. Následně prověřovali místa jeho možného pobytu a pracovali na lokalizaci jeho mobilního telefonu. Průběžně se také pokoušeli muži telefonovat," popsala mluvčí.

Snaha policistů dovolat se zoufalému muži nakonec slavila úspěch, několik minut před půlnocí telefon zvedl a uvedl, že se nachází v blízkosti vlakové tratě někde mezi Ostopovicemi a Starým Lískovcem.

"Policisté prohledali uvedenou lokalitu a podchlazeného a podnapilého, avšak živého dvaačtyřicetiletého muže našli v Točné ulici. Poté ho předali do péče zdravotníkům," doplnila Straková.