úterý, 30 prosinec 2014 19:36

Kam zajít v Brně na Nový rok? Na cyklozávod, výstavy, ohňostroj a koncert filharmonie

Napsal(a)
V šest hodin se nad Brnem rozzáří ohňostroj na oslavu nového roku. V šest hodin se nad Brnem rozzáří ohňostroj na oslavu nového roku. www.pixabay.com, geralt

První den v roce se v Brně tradičně koná mnoho kulturních a sportovních akcí. Bohatý program završí ohňostroj na Špilberku a novoroční koncert brněnské filharmonie v Janáčkově divadle.

Přestože na Nový rok má podle předpovědí mrznout, cyklističtí nadšenci vyrazí v deset hodin dopoledne z náměstí Svobody na Brněnskou přehradu v tradičním novoročním závodě. Kdokoliv s kolem je vítán, aby se také připojil. O hodinu později se z věže Staré radnice rozezní známé novoroční troubení a v prostorách Staré radnice se odehraje žesťový koncert. Vyhlídková věž bude zpřístupněna návštěvníkům od dvou hodin odpoledne do půl páté za zvýhodněné vstupné.

V brněnské zoo návštěvníci zažijí komentované krmení zvířat a děti se svezou zdarma na ponydromu, to vše od devíti hodin dopoledne do tří hodin odpoledne. Od dvou hodin odpoledne mohou Brňané zavítat do několika kulturních institucí za zvýhodněné vstupné, nebo dokonce zdarma.

Bez placení se návštěvníci dostanou na výstavu Mendelianum – atraktivní svět genetiky nebo do stálých expozic Moravské galerie. Zlevněné vstupné je čeká v Mincmistrovkém sklepě na Dominikánském náměstí, na výstavě Vulkány – tepny země v Paláci šlechtičen nebo v brněnské hvězdárně.

Duchovní rozměr do oslav nového roku přinese ve čtyři hodiny odpoledne bohoslužba v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí.

V šest hodin vypukne na Špilberku ohňostroj, který bude doprovázet hudební skladba s názvem "Odkazy obránců Brna". Světelná show je totiž věnována 370. výročí úspěšné obrany Brna před švédskými vojsky a 70. výročí od konce II. světové války. V osm hodin večer by milovníci vážné hudby měli zavítat do Janáčkova divadla, v němž se rozezní novoroční koncert Filharmonie Brno.