pondělí, 30 březen 2020 19:34

Brňané společně vybírají peníze na boj proti pandemii koronaviru

Napsal(a)

Brno spustilo finanční sbírku, která zmírní následky pandemie virové nemoci COVID-19. Od čtvrtka mohou jednotlivci i firmy darovat jakoukoli částku. Vybrané peníze nejprve pomůžou v klíčovém sektoru boje s pandemií koronaviru, a to v oblasti sociálních služeb.

Číslo účtu 111377222/0800 je zveřejněno na webových stránkách města www.brno.cz/koronavirus, kde jsou všechny informace o dění v Brně, které se týkají probíhající koronavirové pandemie. Aktuální stav účtu sbírky k dnešním 11:00 je 22 622 korun.

Příspěvky mohou posílat jak soukromé osoby, tak firmy či instituce. Údaje o dárci budou zveřejněny na www.brno.cz/koronavirus v tomto rozsahu: datum daru, částka, zpráva pro příjemce (uvedením osobních údajů do této zprávy souhlasí dárce s jejich zveřejněním). Více o ochraně osobních údajů najdete zde .

Účel sbírky je formulován dostatečně široce, protože v tuto chvíli nelze přesně říci, jaké škody ještě může virus napáchat a jaké problémy bude nutné řešit. Prvotní pomoc bude nutné směřovat do sociálních služeb. Už i za běžných podmínek je to velmi podfinancovaný sektor, který nyní doslova v první linii velmi pomáhá.

Stav účtu sbírky bude zveřejňován na webu jedenkrát týdně. Veřejnost bude průběžně informována o využití získaných peněz.

www.brno.cz