čtvrtek, 07 březen 2019 16:41

Toalety v Lužánkách čeká oprava. Už na jaře

Napsal(a)

Zázemí lužáneckého parku čeká vylepšení. Současné toalety projdou v následujících měsících rekonstrukcí. Návštěvníci největšího a nejstaršího brněnského parku si tu budou moci například umýt ruce před využitím nového grilu.

Velmi špatný technický stav lužáneckých toalet bude už letos v létě minulostí. V blízké budoucnosti je čeká celková rekonstrukce. Při ní dojde k výměně dveří i oken a také k instalaci nové sanitární techniky. Brněnští radní dnes na své schůzi jmenovali zástupce města Brna do hodnoticí komise pro realizaci této veřejné zakázky, zajišťované Veřejnou zelení města Brna. „V rozpočtu na to máme vyhrazen milion korun, dalších necelých tři sta tisíc přidá Veřejná zeleň města Brna. Celková rekonstrukce tak podle očekávání vyjde na 1,3 milionu korun včetně DPH," uvedl první náměstek Petr Hladík.

Při největším letním náporu už budou toalety připraveny na příval návštěvníků. „Toalety budou přístupné zdarma, tak aby je mohl využít kdokoli například jen na umytí rukou," doplnil Petr Hladík s tím, že momentálně se zvažují opatření zabraňující případnému vandalismu.

Soutěž na zhotovitele probíhá nyní, samotná rekonstrukce by měla začít v březnu, ukončení se předpokládá v dubnu.

www.brno.cz