středa, 28 únor 2018 15:35

Vily Tugendhat a Löw-Beer propojí nový vstup

Napsal(a)

Mezi zahradami vil Löw-Beer a Tugendhat projdou první návštěvníci už letos. Nebudou muset obcházet celou čtvrť. Brněnští radní schválili záměr na zprůchodnění obou zahrad, vznikne mezi nimi turniket.

Sousedící vily Tugendhat a Löw-Beer dosud odděluje plot. Průchod mezi oběma zahradami dovolí nový turniket, který do něj během letošního roku přibude. „Investice, která je svěřena Muzeu města Brna, proběhne v letošním roce. Kromě instalace turniketu bude potřeba dodělat přístupovou cestu k novému průchodu, zajistit kamerový systém nebo osvětlení. Celkově se jedná o investici za 2 miliony Kč,“ doplnil náměstek pro kulturní oblast Matěj Hollan.

Turniket bude technicky řešen tak, aby vstupné při příchodu ze strany vily Löw-Beer platili lidé přímo jeho prostřednictvím – mincemi, bankovkami nebo platební kartou.

Dosavadní oddělení vil bylo způsobeno tím, že je vlastní odlišné subjekty. Městu Brnu patří výše stojící vila Tugendhat, o jejíž provoz se stará Muzeum města Brna. Vila Löw-Beer se nachází na pozemcích Jihomoravského kraje a spravuje ji Muzeum Brněnska.

Návštěvnost vily Tugendhat v roce 2017 činila 44 639 osob. Tito návštěvníci mají také možnost vstupu do zahrady. Jejich počet však nelze odhadnout. Dále také Muzeum města Brna prodává vstupenky pouze do zahrady, které umožňují i vstup do technické části vily Tugendhat. Těchto vstupenek se prodalo v roce 2017 více než 14 tisíc. Do zahrady vily Löw-Beer zavítalo v minulém roce 18 555 návštěvníků.

www.brno.cz