středa, 18 únor 2015 13:24

Školy v Brně dostanou 67 notebooků a 195 tabletů. Mají pomoct slabším žákům

Napsal(a)
Celkem 67 brněnských základních škol si rozdělí 195 tabletů a 67 notebooků.  Celkem 67 brněnských základních škol si rozdělí 195 tabletů a 67 notebooků. www.pixabay.com

Výpočetní technika za téměř čtyř a půl milionu korun má prodloužit životnost projektu pomáhajícího žákům, kteří by pravděpodobně školu bez pomoci nedokončili, a zavřeli si tak cestu k dalšímu vzdělání. To hrozí více než tisícovce brněnských dětí.  

"Cílem je podpora žáků ohrožených studijním neúspěchem nebo předčasným odchodem ze vzdělávání ve školách hlavního vzdělávacího proudu. Na všech 67 zapojených školách jsou v každém ročníku vytipováni dva takoví žáci,“ uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Program nyní funguje osmým měsícem, na konci června má oficiálně skončit. "Nákup výpočetní techniky a softwaru by měl zaručit jeho udržitelnost na další dva roky,“ řekl Žára.

Školy díky úternímu rozhodnutí radních získají lepší materiální vybavení. Jedná se o nákup výpočetní techniky a softwaru jako jsou stolní počítače, notebooky, tablety a další. Cena zakázky je 4,4 milionu korun.

Město údajně pracuje i na dlouhodobějších cílech. "Na základě tohoto programu vytvoříme lokální strategii v oblasti vzdělávání, která identifikuje a analyzuje problémy v této oblasti a navrhne plán jejich řešení,“ slíbil mluvčí.