sobota, 31 leden 2015 08:46

Zoo v Jinačovicích otevírá záchrannou stanici pro raněná zvířata

Napsal(a)
Záchranná stanice bude sloužit pro zraněná nebo opuštěná zvířata. Záchranná stanice bude sloužit pro zraněná nebo opuštěná zvířata. Zoo Brno

Zraněná zvířata a opuštěná mláďata naleznou od pondělí útočiště a odbornou péči v rekonstruovaném areálu v Jinačovicích. Zoologická zahrada dříve takové místo měla, pak ho ale zrušila. Nyní ho téměř po čtyřech letech obnovuje.

"Naším cílem a posláním je postarat se o zvířata v nouzi a navrátit je zpět do přírody. Současně chceme zvýšit zájem veřejnosti a podílet se na omezení případů, kvůli kterým se do záchranných stanic dostávají,“ uvedla vedoucí stanice Jana Švaříčková.

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy svou činností pokrývá území Kuřimska a Rosicka. "V novém zařízení se nachází prostory pro péči o zvířata s karanténou a místnostmi pro intenzivní péči, ošetřovnou a přípravnou krmiva, místností pro ekologickou výchovu a se zázemím pro zaměstnance. Ve venkovním areálu slouží k následné péči čtrnáct voliér a výběhů a k dispozici je také vozidlo s odchytovými pomůckami,“ řekla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Ve stanici pracuje veterinární lékař a další čtyři zaměstnanci, zahrada by chtěla do budoucna spolupracovat také s odchytovou službou. Hlášení o nálezu zvířat budou odborní pracovníci přijímat na telefonním čísle 702 137 837 sedm dní v týdnu 24 hodin denně.

Dlouholetá tradice záchranné stanice byla přerušena v polovině roku 2011 kvůli změně veterinárních předpisů.