DPMB

První ze třiceti nových kloubových trolejbusů Škoda 31Tr SOR dorazil z Plzně do Brna. Do běžného provozu bude uveden na začátku května. Zbylých devětadvacet vozů bude postupně dodáno do konce června.

Brno má společně s Ostravou a Prahou nejrozsáhlejší systém městské hromadné dopravy a zároveň i největší počet černých pasažérů. Brněnští revizoři tak v loňském roce pokutovali přibližně 67 tisíc lidí. Pokud si však cestující myslí, že uložení pokuty bylo neoprávněné, neměl by ji hned platit. Peníze už by vidět nemusel.

Tucet plynových nízkopodlažních autobusů čerstvě ubytovává vozovna brněnského dopravního podniku ve Slatině.  Na jedno natankování ujedou až 500 kilometrů. Do konce června bude po Brně jezdit stovka vozů městské hromadné dopravy poháněných zemním plynem. 

Jízdní řády vlaků, autobusů i městských hromadných doprav se každoročně upravují. Nové rozpisy, které ovlivnily i provoz brněnské MHD, platí letos od 14. prosince. Přinášíme přehled všech změn, které dopravní podnik v MHD zavedl.

"Zaplaťte nám za tramvaje, dlužíte nám 133 milionů," požadoval po Brnu opakovaně plzeňský výrobce vozidel městské hromadné dopravy Škoda Transportation. Minulé vedení města si ale vykládalo smlouvu o nákupu dvaceti tramvají 13T z let 2007 až 2011 jinak než jejich výrobce a odmítalo platit inflační navýšení a další stanovené doplatky a sankce. Ve vleklých sporech nyní nastává zlom. Brněnský primátor Petr Vokřál se s firmou dohodl, že Brno koupí v následujících dvou letech 16 nových tramvají výměnou za smazání dluhu.