Akce v Brně

V pátek 25. září proběhne celoevropský svátek vědy, tedy Evropská noc vědců. Brněnská hvězdárna si k této příležitosti připravila nabitý program, který návštěvníkům předvede, jak lze propojit umění a vědu prostřednictvím představení o vesmíru a hvězdách.

S blížícím se koncem prázdnin přichází pro mnohé rodiče i děti nová životní etapa. Mladí potomci se 1. září vydávají na dlouhou životní pouť ve znamení vzdělávání. A velice příznivým zjištěním je, že počet těchto dětí každý rok roste. A to i v Brně.

Ve čtvrtek byl vyhlášen vítěz hlavní ceny soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis. Tradičně populární show, která se letos konala již po osmnácté, se zúčastnili kromě tří týmů z Česka i pyrotechnici ze Slovinska, Itálie a Francie. Právě ti porotu zaujali nejvíce. Umění všech pyrotechniků mohli Brňané zažít na Špilberku a brněnské přehradě.

Na brněnském hradu Špilberk se o prvním červnovém víkendu opět po roce konal gastronomický svátek. Již počtvrté totiž proběhl Food Festival Špilberk. Organizátoři společně s kuchaři třinácti vybraných restaurací připravili pro milovníky jídla bohatý a rovněž velice chutný program. Hlavními trháky byli zahraniční kuchaři nebo jeden a padesátikilový tuňák porcovaný sushi mastery z Koishi. Akce se zúčastnil i redaktor Zpravybrno.cz.

V pátek večer se otevřou kostely a modlitebny pro širokou brněnskou veřejnost. Po sedmé se totiž v rámci mezinárodního svátku uskuteční Noc kostelů.

Město Brno bude v září 2016 pořádat slavností ceremoniál udílení cen soutěže Entente Florale Europe. Rozhodla o tom na konci dubna městská rada. Česká republika tak bude poprvé od roku 2002, kdy se stala členem soutěže o nejkvětnatější město, hostit předávání této ceny.

Hrad Veveří se o víkendu 28. února a 1. března rozvoní uzeným masem a řeznickými specialitami. Uskuteční se tam totiž Slavnosti moravského uzeného. Na návštěvníky čekají ochutnávky, soutěž pojídačů knedlíků i kuchařská show. Program bude připraven také pro děti. Hlavním lákadlem ale jsou uzené regionální dobroty.